LİSE MATEMATİK ÇALIŞTAYI

Lise Matematik Çalıştayı, lise öğrencilerine yönelik hazırlanan matematik konuşmalarının, problemlerin ve söyleşilerin yer aldığı yarı akademik bir etkinliktir. Bu çalıştay, lise öğrencilerinin matematik konuşması yapabileceği bir ortam sunmayı amaçlar.

4. Lise Matematik Çalıştayı 29-30 Haziran 2024'te!

Lise Matematik Çalıştayı

Lise Matematik Çalıştayı, Türkiye Matematik Kulübünün düzenlediği diğer çalıştaylardan farklı olarak lise öğrencilerine yönelik tasarlanmıştır. 2021 yılından beri çevrim içi platformlar üzerinden gerçekleştirilen çalıştayda lise öğrencilerine yönelik onlarca matematik konuşması ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Planladığımız çalıştayda lise öğrencilerine hem matematik konuşabilecekleri bir ortam sunmak hem de onları alanında uzman matematikçilerle buluşturmak istiyoruz. Lise öğrencilerine içinde bulunabilecekleri bir akademik ortam deneyimi yaşatarak matematiğin sadece bir okul dersi olmadığı farkındalığını kazandırıp öğrencileri sorgulayıcı bir yaklaşıma teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Konuşmalar

Konuşma programı davetli konuşmacılar tarafından gerçekleştirilen genellikle bir açılış konuşmasıyla başlayıp bir kapanış konuşmasıyla biter. Açılış konuşmasının ardından, öncelikli olarak lise öğrencileri olmak üzere çeşitli seviyelerdeki öğrenciler tarafından paralel konuşmalar yapılır.

Konuşma vermek isteyenler için danışmanlık

Çalıştayda konuşma vermek isteyen ancak yardıma ihtiyaç duyan öğrenciler ile bu öğrencilere rehberlik etmek isteyenler için bir eşleştirme programı hazırladık. Bu program, hevesli öğrencilere rehberlik sağlayarak onları desteklemeyi amaçlamaktadır.

Problemler

Çalıştayın ilk gününde belirli aralıklarla çeşitli matematik problemleri paylaşılır. Katılımcılar bu problemleri gün boyu birlikte çözmeye çalışırlar. Genellikle ilk gün öğleden sonraki konuşmada, problemlerin ön bilgileri verilir. İkinci gün öğleden sonraki konuşmada ise, problemlerin çözümleri detaylı bir şekilde anlatılır.

Akşam Sohbetleri

Çalıştay akşamları çeşitli konularda akşam sohbetleri yapılır. Bu sohbetler çeşitli matematikçilerle söyleşiler olabileceği gibi çevrim içi oyunlar gibi sosyal aktiviteler de olabilir.

4. Lise Matematik Çalıştayı

29-30 Haziran 2024'te!

4. Lise Matematik Çalıştayı takvimi ve kayıt formları hazır. Aşağıdan önemli tarihleri öğrenip kayıt olabilirsiniz. 29-30 Haziran'da görüşmek üzere 👋

FORMLAR & BELGELER

Kayıt Formu

28 Haziran'da kapanacak.

Ana Afiş

Okulunuza asabilirsiniz 🙂

Konuşma Başvuru Formu

22 Haziran'da kapanacak.

Danışma Formu

14 Haziran'da kapanacak.

Program

28 Haziran'da duyurulacak.

Kitapçık

28 Haziran'da duyurulacak.

Eski Lise Matematik Çalıştayları

Birbirinden değerli içeriklere sahip daha önceki çalıştayların detaylarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.