Kulübe yeni katılan insanlarla beraber gelen farklı bakış açılarıyla yeni çalışmalar yapıp, var olan çalışmaları sürekli geliştirmek istiyoruz. Aramıza yeni katılanların kulübe bir an önce alışması için elimizden geleni yapıyoruz. (Ayrıca çok da tatlı insanlarız, bi' tanısanız çok seversiniz) Aktif üye olmak için çekinmenize hiç gerek yok, yanlış yere koyduğumuz bir virgülü doğru yere taşımanız bile bizim için çok değerli. Tanışma toplantımıza katılıp detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Katılanlardan

"Kulübe katıldığımdan beri Matematik konusunda, sosyal ilişkiler konusunda, iş etiği ve sorumluluk konusunda ve genel olarak insan olmanın getirdiği nezaket ve saygı konusunda çok yol kat ettiğimi düşünüyorum. Ve her geçen günde bu yolda ilerlediğimi ve ilerlerken daha da bilinçlendiğimi düşünüyorum kulüp sayesinde. Talihsiz olaylar silsilesinde giderken Türkiye Matematik Kulübü’yle tanışacak kadar talihli olduğum ve endişelerimin üzerine gittiğim için çok mutluyum."

BİLGE GONCA ASLAN

Lise Öğrencisi

🏡 Yalova

Bilge’nin kulüpteki ilk tecrübelerini yazdığı yazıya blogda ulaşabilirsiniz.

Katılanlardan

"Resmi ve çok ciddiyeti bir ortam bekliyordum Tanışma toplantısında herkesin neşeli samimi ve içten olduğunu görünce şaşırdım, sevindim. Çok kısa sürede adapte oldum.. Tmk da herşey çok güzel girince çıkamıyorsunuz zaten. Discord’dan bir kulübe giriyorsunuz ve onları seviyorsunuz, orada eğleniyorsunuz. Tmk yı bir ekranda tanıdım işte… 💕 Yüz yüze TMK nın ne kadar güzel olacağını hayal bile edemiyorum. İyi ki TMK var, iyi ki TMK yı bulmuşum, ❤️ umarım daha çok matematik severle buluşuruz, tanışırız. ❤️"

"

ZEHRA KAYA

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Hazırlık Öğrencisi

🏡 KahramanmaraşKatılanlardan

"Merhaba, ben ilk katıldığımda doğal olarak bayağı yabancı hissediyordum. Zamanla sohbet ve toplantılara katıldıkça samimi insanların olduğunu fark ettim. Bu da kulübe olan bağımı eskiye nazaran daha da arttırdı. Kulüp gerçekten bir şeyler yapmak için çabalayan kişilerle dolu. Keşke derslerden, günlük telaştan fırsat bulup ben de destek olabilsem… Çevrim içi yapılanlar sınırlı da olsa hem samimiyetin artması hem de bağın kopmaması adına çabalayıp aktiviteler düzenliyorsunuz. Düşüncelerim gayet olumlu. Emeği geçen herkese teşekkürler… Kendime not: Yoğunluğunu azalt ve kulüp içerisinde görevler alarak arkadaşlara yardımcı ol.”

Katılanlardan

"Çok güzel bir kulüp. Uzun zamandır böyle bir ortam arıyordum. Ben kulübümü buldum :). Çok sistemli ve doğru bir şekilde ilerliyor. En kısa zamanda daha da büyüyecektir. Matematik için oluşmuş ülke çapında bir kulübe gerçekten ihtiyaç vardı. TMK bunun için atılmış büyük bir adım. Matematik kültürünün gelişmesine katkı sağlamak için rahatlıkla başvurulacak bir kulüp, herkese açık. Yaşınız, şehriniz önemli değil; isterseniz kulüpte her şeyi yapabiliyorsunuz. Kimse sizi küçük görmüyor, hatanıza büyük tepki vermiyor… Başka ne diyebilirim ki, bir sürü güzel eleştiriyi hak ediyor… Umarım uzun yıllar devam eder."


HAYRUNNİSA YILMAZ

Lise Öğrencisi

🏡 Kayseri